5 თვეში შვილზე ძალადობის გამო 110 მშობელს დაეკისრა სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობა
2019 წლის 5 თვეში ბავშვის მიმართ განხორციელებული ძალადობის ფაქტებზე სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობა 110 მშობელს დაეკისრა, - ამის შესახებ შსს-ს ადამიანის უფლებათა დაცვის სამმართველოს უფროსმა, გოგა ხატიაშვილმა იურიდიულ საკითხთა კომიტეტზე განაცხადა.
„2019 წლის 6 თვეში გაზრდილია შემაკავებელი ორდერების გამოცემის მაჩვენებელი, გაზრდილია ასევე გამოძიების დაწყების მაჩვენებელიც. მაგალითად, 2019 წლის 5 თვეში 110 მშობელს დაეკისრა სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობა ბავშვის მიმართ განხორციელებულ ძალადობაზე. ერთი მხრივ, ეს სტატისტიკა მიუთითებს იმაზე, რომ მნიშვნელოვანია ამ დანაშაულების პრევენცია და ამ მიმართულებით გავაგრძელებთ თანამშრომლობას და მეორე მხრივ, მნიშვნელოვანია გამომძიებლების შესაძლებლობების გაძლიერება,“- აღნიშნა გოგა ხატიაშვილმა.
ასეთი რამ ნანახი არ გექნებათ - საკეისრო კვეთით გაჩენილი ბავშვი სანაყოფე გარსიანად ამოიყვანეს
„გინამედის“ კლინიკაში საკეისრო კვეთის დროს ნაყოფი სანაყოფე გარსიანად (ამნიონური აპკი) ამოიყვანეს. ბავშვი სრულად ჯანმრთელი დაიბადა. აღნიშნული პროცედურა ქირურგმა არჩილ თედელურმა ჩაატარა.
ნახეთ ვიდეო, რომელსაც სოციალურ ქსელში დიდი გამოხმაურება მოჰყვა.