„ბევრი ამბობს: „ვისაც თამაში უნდა, მაინც ითამაშებს,“ ეს ასე ადვილი არ არის,“- ფსიქოლოგი მარინა კაჭარავა
ფსიქოლოგმა მარინა კაჭარავამ საქართველოში ონლაინ კაზინოების აკრძალვის ინიციატივაზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ეს პოზიტიური გადაწყვეტილებაა:
„ამ ასაკში თუ დავიცავთ ახალგაზრდებს თამაშისგან, ეს მნიშვნელოვანია. ბევრი ამბობს: „ვისაც თამაში უნდა, მაინც ითამაშებს.“ ასე ადვილი არ არის. ჩვენ წლების განმავლობაში ვესაუბრებოდით IT სპეციალისტებს. მოგვყავდა ჩვენც მაგალითები, როგორ ხერხდება, რომ ჩეხეთში ან სხვა ქვეყნებში ისინი ვერ თამაშობენ.“
მარინა კაჭარავას თქმით, ონლაინ კაზინოებს ძალიან აგრესიული მარკეტინგი აქვთ:
„მათ ასეთი აგრესიული მარკეტინგი აქვთ. პირდაპირ თანხას უსვამენ მოთამაშეებს. კრიტიკული პერიოდი არის 6-8 თვე, როდესაც ადამიანი მდგომარეობიდან გამოდის, ცდილობს, რომ ამოვიდეს აქედან. ზუსტად რვა თვეა გასული და მას ჰგონია, რომ გამოძვრა აქედან, ამ დროს მას ანგარიშზე უჯდება 50-დან 100 ლარამდე სათამაშო თანხა. ეს ისეთი ტრიგერია, რომ ძალიან ცოტა გაუძლებს ამას.“
„ბევრი ამბობს: „ზრდასრულია და ნუ ითამაშებს, ნუ შევა! მას თუ უნდა, ითამაშოს.“ ასეთი საუბარიც არის, რომ აქვს უფლება მოიკლას თავი. ეს საუბარი ისეთ აბსურდამდე მიდის... დიახ, არ აქვს უფლება, რომ თავი მოიკლას, ან სხვამ მოკლას. არც ღვთის წინაშე. ამ უფლებაზე როგორ შეიძლება იყოს ლაპარაკი საერთოდ? ეს არის უკიდურესი უბედურებაც და დანაშაულიც,“- აღნიშნულ საკითხზე მარინა კაჭარავამ საპატრიარქოს ტელევიზიის ეთერში ისაუბრა.
წყარო: ​„საპატრიარქოს ტელევიზია“