როდის დაიწყება ბაგა-ბაღებში საახალწლო არდადეგები?
თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღების მართვის სააგენტოს ცნობით, თბილისის საბავშვო ბაგა-ბაღებში საახალწლო არდადეგები დაიწყება 2019 წლის 31 დეკემბერს და გაგრძელდება 2020 წლის 14 იანვრის ჩათვლით.
სააღმზრდელო პროცესი ბაღებში 15 იანვრიდან განახლდება.
„გადავწყვიტე, რომ მეც ჩავიდე უკრაინაში, სადაც ახლა ყველაზე მეტად სჭირდებათ ჩვენი დახმარება,“- გიორგი ღოღობერიძე
ექიმმა გიორგი ღოღობერიძემ ვიდეომიმართვა გაავრცელა, რომელშიც აღნიშნა, რომ უკრაინაში მიემგზავრება:
„დიდხანს ვიფიქრე და საბოლოოდ გადავწყვიტე, რომ მეც უშუალოდ ჩავსულიყავი იქ, სადაც ახლა ყველაზე ძალიან სჭირდებათ ჩვენი დახმარება. მათ შორის, ექიმების დახმარება. საქმე ეხება უშუალოდ უკრაინას. ძალიან ბევრი ქართველი ექიმი ჩავიდა და მეც მინდა, რომ ამ გუნდს შევუერთდე ჩვენი გადაცემიდან ჩემს მეგობრებთან ერთად. რამოდენიმე დღეში ჩვენ შევძლებთ, რომ იქ ჩავიდეთ და დავეხმაროთ იმ ხალხს, ვისაც ჩვენი თანადგომა ყველაზე მეტად სჭირდება.“
„არ იქნებოდა სწორი, რომ მე დავრჩენილიყავი თბილისში და მხოლოდ ვიდეომიმართვით გამომეხატა ჩემი თანადგომა. ჩვენ შეგვიძლია იქაურ ბავშვებს დავეხმაროთ, იქაურ ხალხს დავეხმაროთ. როგორც ექიმისთვის, იარაღის აღება და ვიღაცის წინააღმდეგ სროლა საკმაოდ დიდი გამოწვევა იქნება და თუ გამოუვალი სიტუაცია არ იქნება, ნაკლებად მოვახერხებთ. შეგიძლიათ დარიცხოთ თანხები, რამდენიც შეგიძლიათ. ეს იქ მოხმარდება უკრაინელ ბავშვებს. ჩვენ მათ დავეხმარებით საკვებით, მედიკამენტებით, დავეხმარებით თავშესაფრის მოძიებაში, ტრანსპორტირებაში, დაბინავებაში. ჩვენ გვჭირდება თანადგომა თქვენგანაც. ეს არის ანგარიშის ნომერი: GE98TB7029745063600040. რაც შეიძლება ბევრ ადამიანს გაუზიარეთ ეს ინფორმაცია,“- აღნიშნა გიორგი ღოღობერიძემ.