რეგისტრაცია დაიწყო ტრენინგზე, რომელსაც მასწავლებლის სახლიდან მოწვეული ტრენერები ატარებენ - ტრენინგი დაგეხმარებათ დაწყებითი საფეხურის კომბინირებულ (I-IV) გამოცდაზე 10 კრედიტის მოპოვებაში
რეგისტრაცია დაიწყო ტრენინგზე, რომელსაც მასწავლებლის სახლიდან მოწვეული ტრენერები ატარებენ - ტრენინგი დაგეხმარებათ  დაწყებითი საფეხურის კომბინირებულ (I-IV) გამოცდაზე 10 კრედიტის მოპოვებაში
პედაგოგთა პროფესიული ზრდის ცენტრის წარჩინებული აპლიკანტები ნარგიზი იარაჯული, მანანა ხუციშვილი, მადონა ბერუაშვილი აღნიშნავენ, რომ ტრენინგები მათ გამოცდის მაქსიმალურ ქულაზე ჩაბარებაში დაეხმარათ:
„ტრენინგები ძალიან დაგვეხმარა გამოცდის სწორად აღქმასა და დაწერაში, რადგან ეს გამოცდა მხოლოდ საგნის ცოდნას არ მოითხოვს, ის დამატებით უნარებსაც ამოწმებს. აქედან გამომდინარე, ცენტრში ისწავლება, არა მხოლოდ საგნები, არამედ გამოცდის დაწერის მეთოდიკა,“ - აცხადებენ აპლიკანტები.
პედაგოგთა პროფესიული ზრდის ცენტრში გადამზადებულ პედაგოგთა 90%-ზე მეტმა გამოცდაზე უმაღლესი შეფასება - 10 კრედიტი დააფიქსირა! აპელაციის შედეგების გამოქვეყნების შემდეგ მათი რაოდენობა 95%-მდე გაიზარდა. ტრენინგ-ცენტრი ლიდერობას არავის უთმობს. ცენტრს ყველაზე მეტი წარმატებული, 10-კრედიტიანი აპლიკანტი ჰყავს.
მასწავლებლებს, რომლებიც გამოცდაზე შემოდგომაზე გადიან, შესაძლებლობა ეძლევათ, გაიარონ ტრენინგები საგამოცდო საკითხებზე მასწავლებლის სახლიდან მოწვეულ სერტიფიცირებულ ტრენერებთან. ტრენერები პედაგოგებს შეასწავლიან, როგორ უნდა დაწერონ გამოცდა ისე, რომ მაღალი შეფასება - 10 კრედიტი დაიმსახურონ. პედაგოგთა პროფესიული ზრდის ცენტრის რამდენიმე ტრენერი გამოცდებსაც ასწორებს. მათ მიერ შემუშავებული ტრენინგ-მოდული ამომწურავად პასუხობს გამოცდის სპეციფიკას.
ტრენინგებზე რეგისტრაცია დღეს დაიწყო და 15 ოქტომბერს დასრულდება. კურსის დასაწყისში მასწავლებლებს მიეწოდებათ ელექტრონული კრებული და ტესტური დავალებები.
რეგისტრაცია მიმდინარეობს ​დაწყებითი საფეხურის კომბინირებულ კურსზე, რომელშიც შედის შემდეგი საგნები: