მათი განმარტებით, საჯარო სკოლებში საახალწლო არდადეგები 30 დეკემბერს დაიწყება და 14 იანვრის ჩათვლით გაგრძელდება:
„საჯარო სკოლებში საახალწლო არდადეგები 30 დეკემბერს დაიწყება და 14 იანვრის ჩათვლით გაგრძელდება. ჯამში სკოლები 16 დღე დაისვენებენ. რაც შეეხება კერძო სკოლებს, ისინი არდადეგების დაწყება-დასრულების თარიღს თავად განსაზღვრავენ,“ - აღნიშნეს სამინისტროში.
განათლების სისტემაში მიმდინარე ცვლილებებთან დაკავშირებით, მანანა რატიანი ქვემო ქართლის სკოლებიდან მოწვეულ დირექტორებს შეხვდა
განათლების სისტემაში მიმდინარე ცვლილებებთან დაკავშირებით, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის დირექტორის მოადგილე, მანანა რატიანი ქვემო ქართლის სკოლებიდან მოწვეულ დირექტორებს შეხვდა. შეხვედრაზე განიხილეს ისეთი მნიშვნელოვანი თემები, როგორიცაა - მასწავლებელთა სტატუსის ამაღლება, საპენსიო ასაკის პედაგოგებისათვის ერთჯერადი ფულადი ჯილდოს გადაცემის საკითხი და სხვა.
განათლების სამინისტროს მიერ კომპლექსური რეფორმის დაანონსების შენდეგ, მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის თანამშრომლებს ჰქონდათ გასვლითი შეხვედრები საქართველოს ყველა რეგიონში სკოლის დირექტორებსა და რესურსცენტრების ხელმძღვალებთან იმ მიზნით, რომ ისინი ახალ სასწავლოს წელს ინფორმირებული და ორგანიზებული შეხვდნენ.