იტალიიდან მოწვეული ორთოპედ-ტრავმატოლოგები „ნიუ ჰოსპიტალსში“ ქირურგიულ პროცედურებს ჩაატარებენ
„ნიუ ჰოსპიტალსის“ ორთოპედიისა და ტრავმატოლოგიის ცენტრს იტალიელი სპეციალისტები, ალესანდრო პისანი და ლუიჯი სოლიერა ქირურგიული პროცედურების ჩასატარებლად ივლისში ეწვევიან.
მოწვეულ სპეციალისტებთან მოსახვედრად, პაციენტებს შესაძლებლობა აქვთ უფასო კონსულტაცია გაიარონ ორთოპედიისა და ტრავმატოლოგიის ცენტრის ქირურგთან, გიორგი დუღაშ​ვილთან და საჭიროების შემთხვევაში დაგეგმონ ქირურგიული ჩარევა, რომელსაც ალესანდ​რო პისანი და ლუიჯი სოლი​ერა ჩაატარებენ. უფასო კონსულტაციაზე ჩაწერა შესაძლებელია პაციენტებისთვის, რომელთაც აქვთ დადგენილი სკოლიოზი, ლუმბალური სტენოზი, დისკის თიაქარი ან სპონდილოლისთეზი. პაციენტებს, რომლებსაც დაუდგინდებათ ქირურგიული ჩარევის საჭიროება, მონაწილეობას მიიღებენ ონლაინ კონსილიუმში იტალიელ სპეციალისტებთან.
სამხრეთ იტალიის ორთოპედიული ინსტიტუტის (Istituto Ortopedico del Mezzogiorno d'italia, Messina, Italy) მთავარი ექიმი, მრავალწლიანი გამოცდილების მქონე ალესანდრო პისანი და ამავე კლინიკის ორთოპედ-ტრავმატოლოგი ლუიჯი სოლიერა, ყოველწლიურად 500-მდე ქირურგიულ პროცედურას ატარებენ. 2022 წლის ივლისიდან „ნიუ ჰოსპიტალსის“ გუნდს შემოუერთდებიან და პაციენტებს მომსახურებას გაუწევენ სკოლიოზის, ლუმბალური სტენოზის, დისკის თიაქრის და სპონდილოლისთეზის ქირურგიის მიმართულებით.
ულტრათანამედროვე აღჭურვილობის მქონე ორთოპედიისა და ტრავმატოლოგიის ცენტრი, რომელსაც ევროპული გამოცდილების მქონე ექიმები ხელმძღვანელობენ, სპეციალიზებულია საყრდენ-მამოძრავებელი სისტემის მწვავე, ქრონიკული, თანდაყოლილი და შეძენილი დაავადებების დიაგნოსტიკაზე, მკურნალობასა და პაციენტების პოსტოპერაციულ რეაბილიტაციაზე. ცენტრი 24 საათის განმავლობაში უზრუნველყოფს გადაუდებელ ტრავმატოლოგიურ დახმარებას და ორთოპედიულ ოპერაციებს.
დამატებითი ინფორმაციისთვის ან კონსულტაციაზე ჩასაწერად დაუკავშირდით „ნიუ ჰოსპიტალსის“ ქოლ ცენტრს ნომერზე 032 2 190 190.