რატომ არის დღეს განსაკუთრებით რთული დღე და ზოდიაქოს რომელი ნიშნები უნდა იყვნენ ფრთხილად? - ასტროლოგი მიხეილ ცაგარელი
ასტროლოგმა მიხეილ ცაგარელმა დღევანდელ დღეს მთვარის დაბნელებისა და სავსემთვარეობის გამო ზოდიქოს რამოდენიმე ნიშნის წარმომადგენელს განსაკუთრებული სიფრთხილისკენ მოუწოდა:
„დღეს სავსემთვარეობა და მთვარის დაბნელებაა. რთული დღეა, ამიტომ ნუ ვიხმაურებთ. ემოცია ზედმეტად მაღალია. ამ ემოციამ შეიძლება შექმნას კონფლიქტი, დაპირისპირება, რაიმე სახის გაუგებრობა. ზოგიერთ შემთხვევაში ნევროზი მოიმატებს. ზოგს შეიძლება დეპრესიული ელემენტები გაუჩნდეს. ფსიქიატრებმა კარგად იციან დაბნელებებზე რა ემართებათ პაციენტებს, როგორ განიცდიან და ნერვიულობენ.
დღევანდელი დღე ფრთხილად გავიაროთ. არავითარი სარისკო მოქმედებები. არავითარი ზედმეტი გადაღლა და გადატვირთვა. მიუხედავად იმისა, რომ ენერგია ბევრი მოდის. ამ მომატებულმა ენერგიამ, შეიძლება შექმნას კონფლიქტი ან რაღაც სისულელე გაგვაკეთებინოს. ზოგიერთმა ახალგაზრდამ არ იცის, სად წაიღოს ეს ენერგია. ეს შეიძლება გადავის კონფლიქტში. ეს არის სატანური დღე. ამიტომ ფრთხილად უნდა ვიყოთ. ცდუნებების ალბათობა მაღალია. შეცდომების ალბათობა მაღალია. ხდება მზის და მთვარის დაპირისპირება მორიელი-კუროს ღერძზე. დაბნელება ხდება მორიელში. რისკ-ჯგუფში კურო და მორიელია, მერე უკვე მერწყული და ლომი. მათ სჭირდებათ ჩვეულებრივზე უფრო მეტი ყურადღება და სიფრთხილე. დღეს მოვერიდოთ ზედმეტ ეჭვიანობას, გესლიანობას, სარკასტულ გამოთქმებს, წყენის დამახსოვრებას, სამაგიეროს გადახდაზე ფიქრს,“- მოცემულ საკითხზე მიხეილ ცაგარელმა ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „იმედის დილა“ ისაუბრა.