სავალდებულო ვაქცინაციის თემაზე ჯანდაცვის მინისტრი საუბრობს
სავალდებულო ვაქცინაციის თემაზე ჯანდაცვის მინისტრმა ისაუბრა. მისი თქმით, ჯერ აღნიშნულის შესახებ გადაწყვეტილება არ არის მიღებული, თუმცა უახლოეს მომავალში ვაქცინაციის საბჭო ამ საკითხზე იმსჯელებს:
,,მე პირადად, მივემხრობი იმ ჯგუფების გაქცინაციას, რომლებიც არიან 60 წელს ზემოთ. ისინი არიან რისკის ჯგუფში და არა აქვს მნიშვნელობა, ეს იქნება მასწავლებელი, ექიმი, თუ რომელიმე სხვა პროფესიის ადამიანი. როგორც სავალდებულობაზე, ასევე ასაკობრივ ჯგუფებზე მიმდინარეობს მსჯელობა. შეიკრიბება ვაქცინაციის საბჭო, დამატებით იმსჯელებს ამ თემაზე. ამ ეტაპზე ვაქცინაციის სავალდებულობასთან დაკავშირებით გადაწყვეტილება მიღებული არ არის,'' - აღნიშნა ჯანდაცვის მინისტრმა.
Momsedu.ge-მ თქვენთვის, მასწავლებლებისთვის შექმნა ახალი სივრცე - „მასწავლებლების ჯგუფი“, სადაც ყოველდღიურად ქვეყნდება საგანმანათლებლო სფეროს სიახლეები. გადმოდით ბმულზე და გაწევრიანდით ჯგუფში - „მასწავლე​ბლების ჯგუფი.