მასწავლებლის სახლი ტრენინგზე რეგისტრაციას აცხადებს
მასწავლებლის სახლი ტრენინგზე „კლიმატის ცვლილება ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში - როგორ ვუპასუხოთ კლიმატის ცვლილებისადმი მოსწავლეების გაზრდილ ინტერესს“ რეგისტრაციას აცხადებს. მათი ცნობით, ტრენინგი განკუთვნილია პროგრამა eTwinning plus-ში რეგისტრირებული პედაგოგებისთვის.
მასწავლებლის სახლის ინფორმაციით, ტრენინგმოდულის მიზანია, მასწავლებლებმა შეძლონ კლიმატის ცვლილების ჩართვა სწავლებაში, სასწავლო პროგრამაში და აამაღლონ მოსწავლეთა ცნობიერება, მათი კომპეტენციები მდგრადობის მიმართულებით. დაგეგმონ და განახორციელონ პროექტები აღნიშნულ თემაზე.
კერძოდ:
• შეძლონ კლიმატის ცვლილების ინტეგრირებას სასწავლო პროგრამაში, ფორმალურ თუ არაფორმალურ განათლებაში;
• შეძლონ გაიაზრონ თავად და გაააზრებინონ მოსწავლეებს კლიმატის ცვლილების ბუნებრივი და ანთროპოგენური მიზეზები და შედეგები;
• შეძლონ ონლაინ აპლიკაციების და მწვანე კალკულატორების გამოყენებას;
• შეძლონ იმ ღონისძიებათა ერთობლიობაზე მსჯელობას, რომლებსაც საერთაშორისო საზოგადოება გლობალურ დონეზე ახორციელებს;
• შეძლონ სკოლაში კლიმატის ცვლილებაზე ერთიანი სასკოლო მიდგომის შემუშავებას და თემატიკის სწავლების პროცესში ინტეგრირებას;
• შეძლონ შესაბამისი პროექტების დაგეგმვის გზით მდგრადობის მიმართულებით მოსწავლეთა ცნობიერების ამაღლებას, მათი კომპეტენციების განვითარებას.
​ტრენინგის ხანგრძლივობაა 8 საკონტაქტო საათი, რეგისტრაცია 31 ოქტომბრის ჩათვლითაა შესაძლებელი. ტრენინგები ჩატარდება ონლაინ რეჟიმში.
რეგისტრაცია მოდულზე http://tr.tp​dc.ge/direction/28/31/222
თუ გინდათ, რო განათლების სფეროში მიმდინარე სიახლეების შესახებ ინფორმირებულები იყოთ, მოიწონეთ გვერდი „მასწავლებლების სანდ​ო წყარო“