„ეს არის ჩემი რჩევების ნუსხა დედებისთვის... მინდა გავუზიარო მათ, რას ვაკეთებ ხოლმე სახლში ფორმაში ყოფნისთვის,“- თიკა ფაცაციას რჩევები დედებს
ტელეწამყვანმა თიკა ფაცაციამ, რომელიც სამი შვილის დედაა დედებს თავის მოვლისა და ჯანსაღი კვების შესახებ საინტერესო რჩევები მისცა:
„მე 18 წლის გავხდი დედა. იმ პასუხისმგებლობამ, რომ მე უკვე დედა ვხდებოდი, ჩემში ბევრი რამ გააღვიძა. დამოუკიდებელი ვიყავი სრულიად. ღამე არავის არ ვაძლევდი უფლებას, რომ დამხმარებოდა. მე ვუკეთებედი ყველაფერს ბავშვს, აუცილებლად ბუნებრივ კვებაზე უნდა მყოლოდა. ამ გადასახედიდან ძალიან როლში ვიყავი შეჭრილი. ცოტა ზედმეტად მკაცრიც ვიყავი, ალბათ. ცოტა ზედმეტაც ჩართულიც ვიყავი ბავშვის ცხოვრებაში. ეს ნელ-ნელა გამოვასწორე მეორეზე და კიდევ უფრო მესამეზე. მე მოვიტანე ჩემი რჩევების ნუსხა დედებისთვის. რადან ამბობთ, რომ ფორმაში ვარ, მინდა გავუზიარო მათ, რას ვაკეთებ ხოლმე სახლში ამისთვის.“
„ყველაფერი იწყება წყლით. სადაც მაქვს შესაძლებლობა, რომ წყალი დავლიო, ყველგან ვსვამ ხოლმე. ყველა კოსმეტოლოგი ამას გვირჩევს. დიდ ბოთლში ვასხამ ხოლმე წყალს. გამოვდივარ ამ დიდი ბოთლით. იმდენად მინდა, რომ დროზე დაიცალოს, ძალიან ხშირად ვსვამ ხოლმე. შემდეგი რჩევა არის ყველასთვის. ეს არის სახის ნიღაბი, რომელიც მზადდება შემდეგნაირად: ვირჩევთ მწიფე ბანანს, დაჭყლიტეთ ნახევარი ბანანი. ამას დავამატებთ ნახევარ მწიფე ავოკადოს, კარგად ავურიოთ. ამას დავამატებთ ერთ სუფრის კოვზ ზეითუნის ზეთს. მიღებული მასა უნდა დავიდოთ სახეზე. მე ზოგჯერ თაფლსაც ვუმატებ ხოლმე. კიდევ მაქვს ერთი რჩევა თქვენთვის. ვამზადებ ხოლმე სმუზის. ამისთვის დაგვჭირდება კეფირი, კენკრა, თაფლი, დარიჩინი და ლიმონი. ამ ინგრედიენტებს ვაბლენდერებთ და შეგვიძლია მივირთვათ,“- აღნიშნულ საკითხებზე თიკა ფაცაციამ ტელეკომპანია „რუსთავი 2“-ის გადაცემაში „მთავარი ექიმი“ ისაუბრა.
წყარო: ​„მთავარი ექიმი“