„ემილიას ვიდეოებს იღებდნენ, აშარჟებდნენ, დაცინვის მომენტები იყო...“ - ემილიას მამა ტიკ-ტოკის გამოყენების ნეგატიურ გამოცდილებაზე
პოპულარულმა ქართველმა იუთუბერმა ბავშვმა ემილიამ მამასთან ერთად თავისი საქმიანობის შესახებ ისაუბრა. ემილიას მამის თქმით, ემილიას ბავშვობიდან ბევრი ადამიანი იცნობს:
„რაც ემილიას თავისი თავი ახსოვს, უკვე ძალიან ბევრი ცნობდა. ძალიან კეთილია ემილია. სურათებიც რომ გადაუღიათ მასთან, ასეთი რამ უთქვამს: სურათებს კი იღებენ, მაგრამ მერე მიდიან, არავინ მეთამაშებაო. ასეთი ბავშვია, უყვარს ბავშვებთან ურთიერთობა.“
„კვირაში შვიდი დღე სამუშაო დღეებია. ჩვენ, მშობლები ვაკეთებთ ყველაფერს, ვიდეოების გადაღება, დამონტაჟება. რაც უფრო ყურებადია და რაც უფრო პოპულარული ხდება ადამიანი, ამას ყოველთვის მოჰყვება რაღაც უარყოფითიც. კომენტარებსაც რომ შევეხოთ. 3 თვე გვქონდა ტიკ-ტოკიც. 70 000-ზე მეტი გამომწერი გვყავდა. ემილიას ვიდეოებს იღებდნენ, აშარჟებდნენ, დაცინვის მომენტები იყო, ამიტომ გავაუქმეთ, თვითონ წავშალეთ. არის კომენტარები, რატომ არ გვაქვს მხოლოდ შემეცნებითი ვიდეოები. მარტო შემეცნებითი იყოს ვიდეო, ეს არ არის სწორი, უნდა იყოს გასართობიც. ასევე არის კომენტარები, როდესაც რეკლამაა ვიდეოში ინტეგრირებული. არასდროს არ ვიღებთ რეკლამაში იმას, რასაც თვითონ ჩვენს ბავშვებს არ მივცემთ. ეს ჩვენი პროფესიაა ჩვეულებრივად და ფინანსები თუ არ გვექნება, როგორ გავაკეთებთ?!“ - აღნიშნულ საკითხზე ემილიამ და მისმა მამამ ტელეკომპანია „იმედის“ გადაცემაში „იმედის დღე“ ისაუბრეს.