ჩცდ - ს გოგოები - ნახევარ წუთში წასაკითხი ამბავი
ხვალ, 25 ოქტომბერს ზუსტად 22:00 საათზე ტელემაყურებელი „ჩცდ“-ს მე-16 სეზონის პირველ სერიას იხილავს.
სერიალი ყოველ პარასკევს, შაბათს და კვირას გავა ტელეკომპანია „ფორმულას“ ეთერში.
სერიალის ერთ-ერთი პერონაჟი კატო კირვალიძე, რომლის როლსაც ნინო გაჩეჩილაძე ასრულებს, ინსტაგრამზე ფოტოებს აქვეყნებს, სადაც თინას პერსონაჟი არ ჩანს, რაც კითხვას აჩენს. იქნება თუ არა თინას პერსონაჟი ახალ სეზონში, ამას მაყურებელი მოგვიანებით ნახავს, მანამდე კი ნახეთ „ჩცდ“- ს გოგოების ფოტოსესია.
თუ ზღვაზე ისვენებთ - გაეცანით საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიმართვას
შავი ზღვის სანაპირო ზოლზე, აჭარის, გურიის და სამეგრელოს ტერიტორიაზე 3-დან 4 ბალამდე შტორმია. საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ​ინფორმაციითგამოფენილია წითელი ალმები და მაშველები დამსვენებელებს აფრთხილებენ რომ წყალში არ ჩავიდნენ.
„შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური მოუწოდებს დამსვენებლებს დაემორჩილონ მაშველების მითითებებს და დაიცვან უსაფრთხოების ნორმები. არ დატოვონ მცირეწლოვანი ბავშვები უმეთვალყურეოდ. არ ჩავიდნენ წყალში ალკოჰოლის ზემოქმედების ქვეშ ან ნაბახუსევზე. არ გასცდნენ უსაფრთხოების ტივტივებს. მაშველების მიერ გამაფრთხილებელი წითელი ალმების გამოფენის შემთხვევაში არ ჩავიდნენ წყალში.
მას შემდეგ, რაც ცურვა დასაშვები იქნება, გამოიფინება თეთრი ალმები,“ - აღნიშნულია საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.