პედაგოგების ვაქცინაცია საქართველოში სავალდებულო ხდება - თენგიზ ცერცვაძე
პედაგოგების სავალდებულო ვაქცინაციასთან დაკავშირებით ინფექციური პათოლოგიის და შიდსის ცენტრის გენერალურმა დირექტორმა თენგიზ ცერცვაძემ ისაუბრა:
,,რამდენადაც ვიცი, დღეს შეიტანეს კანონპროექტი, რომ ყველა პედაგოგი უნდა იყოს აცრილი. ყველა ქვეყანამ გააკეთა ეს და ჩვენ თან იძახე შენ, არ შეიძლება რაიმე იძულებითი იყოს. რაღაცა მსოფლიოში ყოველთვის არის იძულებითი. გამოხატვის და პიროვნების თავისუფლება უზენაესია, მაგრამ რაღაც იძულებითია,"- აღნიშნა თენგიზ ცერცვაძემ ,,დღის კურიერში"
Momsedu.ge-მ თქვენთვის, მასწავლებლებისთვის შექმნა ახალი სივრცე - „მასწავლებლების ჯგუფი“, სადაც ყოველდღიურად ქვეყნდება საგანმანათლებლო სფეროს სიახლეები. გადმოდით ბმულზე და გაწევრიანდით ჯგუფში - „მასწავლ​ებლების ჯგუფი.
დაწყებითი საფეხურის (I-VI კლასების) განახლებული სტანდარტები ყველა საგანში დამტკიცდა
დაწყებითი საფეხურის (I-VI კლასების) განახლებული სტანდარტები ყველა საგანში დამტკიცდა. სტანდარტების საფუძველზე დაწყებულია სახელმძღვანელოების ცვლილების პროცესი: 2023 წლისთვის განახლებული სახელმძღვანელოები შევა I და II კლასების ყველა საგანში, I-დან IV კლასის ჩათვლით მუსიკასა და ფიზიკურ აღზრდაში.
2024 სასწავლო წლიდან განახლებული სახელმძღვანელოები შევა დაწყებითი საფეხურის სხვა კლასებშიც.