დირექტორთა სერტიფიცირების პროგრამაზე რეგისტრაციის დასრულებამდე 3 დღე დარჩა
მასწავლებლის სახლის დირექტორის ბერიკა შუკაკიძის განცხადებით, დირექტორთა სასერტიფიკაციო გამოცდები 2021 წლის გაზაფხულზე დაინიშნება. ამიტომ დირექტორთა სერტიფიცირების პროგრამაზე რეგისტრაცია განახლდა.
ათობით სკოლა დირექტორის გარეშეა დარჩენილი. სკოლის დირექტორთა ნაწილს, ანუ მათ ვისაც გაუვიდათ ხელშეკრულების ვადა, შეუჩერდათ უფლება-მოსილება და მათ მოვალეობას დირექტორთა მოვალეობის შემსრულებლები ასრულებენ. დირექტორთა ვაკანსიებიც მალე განთვასდება, ამიტომ მათ ვისაც სურთ სკოლის დირექტორად მუშაობა აუცილებელია ჩააბარონ სკოლის დირექტორთა საკვალიფიკაციო გამოცდა.
„საკვალიფიკაციო გამოცდა როგორც წესი მოულოდნელად ინიშნება, რადგან იანვრის ბოლოდან იგეგმება პანდემიასთან დაკავშირებული შეზღუდვების მოხსნა, დიდი შანსია, რომ გამოცდა გაზაფხულზე დაინიშნოს, ამიტომ აპლიკანტი მუდმივად მზად უნდა იყოს გამოცდაზე გასასვლელად,“ - აცხადებენ პედაგოგთა პროფესიული ზრდის ცენტრში.
ცენტრში დაიწყო სკოლის დირექტორთა სერტიფიცირების პროგრამაზე რეგისტრაცია, ის დაიწყება 16 იანვრიდან და დასრულდება გაზაფხულზე.
პროგრამა შედგება 3 მიმართულებისგან:
• საკონონმდებლო ბაზა
პროგრამის ხანგრძლივობაა 30 საათი.
სესიები დაიწყება 16 იანვრიდან და ჩატარდება კვირაში 2-ჯერ, თითო შეხვედრის ხანგრძლივობაა 3 საათი (სულ 10 სემინარი)
ტრენინგს ჩაატარებს მასწავლებლის სახლის სერტიფიცირებული დირექტორთა და ფასილიტატორთა ტრენერი!
სრული პროგრამის ღირებულებაა 300 ლარი.
პროგრამის გავლის შემდეგ გაიცემა სერტიფიკატი.
მსურველებმა რეგისტრაცია უნდა გაიარონ შემდეგ ბმულზე:
რეგისტრაცია სრულდება 15 იანვარს 23:00 საათზე.
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაგვიკავშირდით 592 477 277.