ინფორმაცია სკოლისშემდგომი განათლებისათვის მომზადების პროგრამის შესახებ
სკოლისშემდგომი განათლებისათვის მომზადების პროგრამით გათვალისწინებული გამოცდის ჩატარების პროცედურები და ვადები დამტკიცდა; განისაზღვრა საგამოცდო ცენტრები, გამოცდის თარიღები და მაქსიმალური ქულები; - ინფრომაციას შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი აქვეყნებს.
მათივე ცნობით, სკოლისშემდგომი განათლებისათვის მომზადების პროგრამაზე ჩარიცხვის უფლებით სარგებლობენ:
საქართველოს მოქალაქეები, პირადობის ნეიტრალური მოწმობის ან/და ნეიტრალური სამგზავრო დოკუმენტის მქონე პირები, რომლებიც ბოლო 2 წლის განმავლობაში სწავლობდნენ და სრული ზოგადი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი მიიღეს ოკუპირებულ ტერიტორიაზე არსებულ ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებაში და რომელთა სრული ზოგადი განათლება აღიარებულ იქნა საქართველოს განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ დადგენილი წესით.
პროგრამით გათვალისწინებული სწავლის შედეგების ათვისების დადასტურების მიზნით, გამოცდას ატარებს შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრი.
აღნიშნული გამოცდა ქართულ ენასა და ლიტერატურაში (სავალდებულო საგანი) ჩატარდება 2019 წლის 20 ივლისს, ხოლო არჩევით საგნებში - 2019 წლის 21 ივლისს.
გამოცდის მონაწილეთა რეგისტრაცია დაიწყება 11:30 საათზე, ხოლო გამოცდა - 12:00 საათზე.
გამოცდა ჩატარდება შემდეგ ზოგადსაგანმანათლებლო დაწესებულებებში:
• სსიპ - მერაბ კოსტავას სახელობის ქალაქ ზუგდიდის N2 საჯარო სკოლაში (მისამართი: ზუგდიდი, ზ. გამსახურდიას ქუჩა N9);
• სსიპ თბილისის N147 საჯარო სკოლაში (მისამართი: თბილისი, დიღმის მასივი, მე-3 კვარტალი).
გამოცდასთან დაკავშირებული დეტალური ინფორმაცია იხილეთ დანართი.