მომდევნო წელს გრიფირებული სახელმძღვანელოები სომხურ, აზერბაიჯანულ და რუსულ ენებზე ითარგმნება და არაქართულენოვან სკოლებში მათი დანერგვა 2020-2021 წლიდან დაიწყება,“ - აღნიშნულია განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში.
გეოგრაფიის მასწავლებლებისთვის ონლაინ პრეზენტაცია ჩატარდება
მასწავლებლეთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ინფორმაციით, გეოგრაფიის მასწავლებლებისთვის 10 დეკემბერს, 15:00 საათზე ვებინარი ჩაატარდება. ვებინაზე განხილული იქნება თემა „მდგრადი განვითარების მიზნები“ და ასევე აქტივობები, რომლებიც დაეხმარება მასწავლებლებს გეოგრაფიის გაკვეთილზე მოსწავლებისთვის ამ მიზნების უკეთ გაცნობასა და გაცნობიერებაში.
ვებინარებში მონაწილეობა შეეძლება გეოგრაფიის ყველა მასწავლებელს ან მასწავლებლობის მსურველს. ვებინარში ჩართვა შესაძლებელი იქნება კომპიუტერით ნებისმიერი ადგილიდან, სადაც არის ინტერნეტთან წვდომა. მასწავლებლებს შეეძლებათ კითხვების დასმა და მათზე პასუხების მიღება.
ვებინარებზე ჩართვის მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ ამ ბმულზე - ​„მდგრადი განვითარების მიზნები და აქტივობები მათი სწავლებისათვის“.
ვებინარებს გაუძღვება მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრის ათასწლეულის გამოწვევის ფონდის - საქართველოს მასწავლებელთა და სკოლის დირექტორთა პროფესიული განვითარების პროექტის გეოგრაფიის კონსულტანტი, გეოგრაფიის დოქტორი მაია ბლიაძე.