გარემოსდაცვით საკითხებთან დაკავშირებით მოსწავლეების ცნობიერების ამაღლების მიზნით, საქართველოს სოფლის მეირნეობის სამინისტროს სამეცნიერო კვლევითმა ცენტრმა განათლების მეცნიერების კულტურისა და სპორტის სამინისტროს ხეხილის ნერგები გადასცა. აღნიშნული ნერგებით, პროექტის პირველ ეტაპზე თბილისსა და რუსთავში მდებარე საჯარო სკოლების ეზოები გამწვანდება.
სამინისტროს ინიციატივით, სხვადასხვა სასწავლო დაწესებულებაში გამწვანების აქციები მომავალშიც გაიმართება.
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი წამყვანი და მენტორი მასწავლებლობის სტატუსის მსურველთათვის ინფორმაციას ავრცელებს
მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების ეროვნული ცენტრი წამყვანი და მენტორი მასწავლებლობის სტატუსის მსურველთა მხარდაჭერის მიზნით იწყებს საინფორმაციო შეხვედრებს/ვებინარებს მასწავლებლის პრაქტიკული საქმიანობის (პორტფოლიო) შესახებ, იმ წამყვანი და მენტორი სტატუსის მსურველი მასწავლებლებისთვის, რომლებიც აკმაყოფილებენ პრაქტიკული საქმიანობის შეფასების ერთ-ერთ წინაპირობას:
1) მასწავლებლებისთვის, რომლებსაც ჩაბარებული აქვთ წამყვანი/მენტორი მასწავლებლის პროფესიული უნარების გამოცდა;
2) დოქტორის აკადემიური ხარისხის მქონე პირებისთვის, რომელთაც უფროსი მასწავლებლის სტატუსი მოპოვებული აქვთ საგნობრივი კომპეტენციის დადასტურებით (მინიმუმ 50%), საგნის გამოცდის ჩაბარებით ან ეროვნული სასწავლო გეგმით გათვალისწინებული საგნის/საგნობრივი ჯგუფის დოქტორის ხარისხით.
შეხვედრები ჩატარდება ონლაინ, Teams-ის ელექტრონული პლატფორმის საშუალებით და დაინტერესებული პირები შეხვედრების განრიგს და ინსტრუქციას მიიღებენ ელექტრონულ ფოსტაზე.