ჯანეტ ქერდიყოშვილსა და ნოე სულაბერიძეს შვილი შეეძინათ - ახალშობილის პირველი ფოტო
ჯანეტ ქერდიყოშვილსა და ნოე სულაბერიძეს დღეს, 28 იანვარს ქალიშვილი შეეძინათ. ჯანეტმა ახალშობილის პირველი ფოტო გამოაქვეყნა.„მის საქართველო 2011-მა“ ჩაჩავას კლინიკაში იმშობიარა. ჩვილი 3,4 კილოგრამი და 51 სანტიმეტრი დაიბადა. გოგონას სახელი წყვილს ჯერ არ გაუსაჯაროვებია.
Moms.ge-მ თქვენთვის, ქალებისთვის შექმნა ახალი სივრცე, სადაც ყველაზე მცოდნე დედები იყრიან თავს. ჯგუფის დასახელებაც სწორედ ასეა - „მცოდნე დედების ჯგუფი“, რომლის საშუალებით დედები ერთმანეთს საკუთარ გამოცდილებას გაუზიარებენ. (ჯგუფში გასაწევრიანებლად ნახეთ ბმული - „მცოდნე დედების ჯგუფი“)
ჯანეტისთვის ეს პირველი შვილია, ნოეს კი 2 შვილი ჰყავს.
წყვილმა გასული წლის ზაფხულში იქორ​წ​ინა.
​სამი ნიშანი 18 თვემდე ბავშვებში აუტიზმის ამოსაცნობად
ბავშვთა ნევროლოგი, პროფესორი ნანა ტატიშვილი 18 თვემდე ბავშვებში აუტიზმის ამოსაცნობ სამ ნიშანს ასახელებს.
მისი თქმით, ყველაზე მნიშვნელოვანი სამი ნიშანი არსებობს, რომელზეც ყურადღება აუცილებლად უნდა გამახვილდეს. პირველი, როცა ბავშვი თავის სახელზე არ იხედება, 10 დაძახებიდან 6-7-ჯერ მაინც უნდა ჰქონდეს რეაქცია, მეორე - საჩვენებელ თითს არ იყენებს მისათითებლად და მესამე, როცა ჩვენს მითითებულზე არ ატრიალებს თავს და არ უყურებს ნივთს:
,,თუ ეს სამი ნიშანი შეამჩნიეთ 18 თვემდე ბავშვს, აუცილებლად მიაკითხეთ ექიმს. არ დაეთანხმოთ იმ მოსაზრებას, რომ არა უშავს, თავისით გამოსწორდება, არ გამოსწორდება თავისით. აჟიოტაჟის ატეხვა სჯობს, ვიდრე  ის, რომ რაიმე გამოგვეპაროს,'' - აღნიშნა ნანა ტატიშვილმა საქართველოს პირველი არხის გადაცემაში „პირადი ექიმი - მარი მალაზონია“.