​2021-2022 სასწავლო წელს სახელმწიფოს მიერ დაფინანსებული საგანმანათლებლო პროგრამები ცნობილია
2021-2022 სასწავლო წელს სახელმწიფოს მიერ დაფინანსებული საგანმანათლებლო პროგრამები ცნობილია.
იხილეთ საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის №50/ნ ბრძანება.
გაეცნით საგანმანათლებლო პროგრამების ჩამონათვალს, რომელიც უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულებების მიხედვითაა დალაგებული. საგანმანათლებლო პროგრამებზე სრულად დაფინანსებული ადგილების რაოდენობის შესახებ დეტალური ინფორმაციისათვის მიმართეთ უშუალოდ უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებს.
სსიპ – ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი www.tsu.ge:
ქართული ფილოლოგია, ისტორია, არქეოლოგია, ფილოსოფია დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საგანმანათლებლო პროგრამა, მათემატიკა, ფიზიკა, ქიმია, ბიოლოგია, ეკონომიკა.
სსიპ – საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი www.gtu.ge:
​მშენებლობა, ენერგეტიკა და ელექტროინჟინერია, არქიტექტურა, მათემატიკა, საინჟინრო ფიზიკა, აგრარული ტექნოლოგიები, სასურსათო ტექნოლოგია, სატყეო საქმე, აგროინჟინერია, მეცხოველეობა, აგრონომია, ნიადაგისა და წყლის რესურსების ინჟინერია, ქიმია, მექანიკის ინჟინერია და ტექნოლოგია, სამრეწველო ინჟინერია და ტექნოლოგია, სამთო და გეოინჟინერია, საინჟინრო გეოდეზია,
გეოლოგია, საინჟინრო უსაფრთხოება და საგანგებო სიტუაციების მართვა, მართვის სისტემები, ავტომატიზაცია და ტესტინჟინერინგი, ბიოსამედიცინო ინჟინერია, მეტალურგია, მასალათმცოდნეობა, მევენახეობა და ენოლოგია, მთის მდგრადი ტურიზმი და მასპინძლობის მენეჯმენტი, მთიანი რეგიონების ორგანული ფერმერული სისტემების მართვა, ბუნებრივი საფრთხეები, მდგრადი გარემო და დაცვა, მთის სოფლის გარემოს მდგრადი განვითარება, ქიმიური და ბიოლოგიური ინჟინერია, გარემოსდაცვითი ინჟინერია, ციფრული სატელეკომუნიკაციო სისტემები, ტრანსპორტი.
სსიპ – ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი www.iliauni.edu.ge:
ჰუმანიტარული მეცნიერებები: ქართული ფილოლოგია (ძირითადი და დამატებითი სპეციალობა), ჰუმანიტარული მეცნიერებები: ისტორია (ძირითადი და დამატებითი სპეციალობა), ჰუმანიტარული მეცნიერებები (არქეოლოგია), ფილოსოფია (ძირითადი და დამატებითი სპეციალობა), დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის განათლების (I-VI კლესები) ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგიტრო პროგრამა, მათემატიკა (ძირითადი და დამატებითი სპეციალობა), ფიზიკა, არქიტექტურა, ბიოლოგია (ძირითადი და დამატებითი სპეციალობა).
სსიპ – აკაკი წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტი www.atsu.edu.ge:
ქართული ენა და ლიტერატურა, არქეოლოგია, ისტორია, მათემატიკა, ბიოლოგია, ეკონომიკა, მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა (დაწყებითი განათლება), ელექტრული ინჟინერია, მშენებლობა, აგრონომია, აგრონედლეულის კვების პროდუქტების ტექნოლოგია და ექსპერტიზა, ტექნიკური სისტემები და ტექნოლოგიები აგრობიზნესში, საკვები პროდუქტების ტექნოლოგია და უვნებლობა, გერმანული ენა და ლიტერატურა, ფრანგული ენა და ლიტერატურა, აღმოსავლური ფილოლოგია, ეკოლოგია, გეოგრაფია, გამოყენებითი ბიომეცნიერებები (ბიოტექნოლოგიები), სატრანსპორტო საშუალებების სერვისი და ექსპერტიზა, გამოყენებითი დიზაინი, ფარმაცევტული და კოსმეტიკური ტექნოლოგიები, გარემოს დაცვის ინჟინერია და გამოყენებითი ეკოლოგია.
სსიპ – ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელმწიფო უნივერსიტეტი www.bsu.edu.ge:
ეკონომიკა, ზოგადი განათლების დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა, მშენებლობა, აგრარული ტექნოლოგიები, ქართული ფილოლოგია, ისტორია, ბიოლოგია, ქიმია, ფიზიკა.
სსიპ – სოხუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი www.sou.edu.ge:
​მათემატიკა, ქიმია, ბიოლოგია, ფიზიკა, ქართული ფილოლოგია, არქეოლოგია, ისტორია, აფხაზური, ფილოლოგია დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამა, ეკონომიკა.
დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა, ისტორია, ქართული ენა და ლიტერატურა, ბიოლოგია, სასურსათო ტექნოლოგია, აგრონომია, ეკონომიკა.
​სსიპ – სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერსიტეტი www.sjuni.edu.ge:
ისტორია, ქართული ფილოლოგია, ინგლისური ფილოლოგია, დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის ინტეგრირებული პროგრამა, ეკონომიკა ინფორმაციული ტექნოლოგიები, აგრონომია, ეკოლოგია, საჯარო მმართველობა, ვეტერინარიის ინტეგრირებული სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა.
​სსიპ – გორის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი www.gu.edu.ge
​ქართული ფილოლოგია, ინგლისური ფილოლოგია, ისტორია, ზოგადი განათლების დაწყებითი საფეხურის მასწავლებლის მომზადების ინტეგრირებული საბაკალავრო-სამაგისტრო საგანმანათლებლო პროგრამა, ბიოლოგია, ეკონომიკა, საჯარო მმართველობა, ინფორმაციული ტექნოლოგიები.
​სსიპ – შოთა მესხიას ზუგდიდის სახელმწიფო სასწავლო უნივერსიტეტი www.zssu.ge:
ისტორია, ქართული ფილოლოგია, ინგლისური ფილოლოგია, საჯარო მმართველობა.