აბიტურიენტთა პირველადი შედეგები უცხოურ ენებსა და ლიტერატურაში
გრძელდება აბიტურიენტთა ნაშრომებისა და მათი ქულების გამოქვეყნების პროცესი. გთავაზობთ პირველად შედეგებს უცხოურ ენებსა და ლიტერატურაში.
საკუთარი შედეგის გასაგებად აბიტურიენტი უნდა შევიდეს ვებგვერდზე: online.naec.ge, შესაბამის ველში კი მიუთითოს პირადი ნომერი და ხუთნიშნა კოდი.
უცხოური ენების ტესტის მაქსიმალური ქულაა 80. აბიტურიენტს საგამოცდო საგანი ჩაბარებულად ჩაეთვლება, თუ ქულათა გათანაბრების შემდეგ მისი ქულა გახდება ამ საგნისათვის განსაზღვრული მაქსიმალური ქულის 20%-ზე (16.00 ქულაზე) მეტი.
უცხოური ენების გამოცდებზე გამოყენებული ტესტები და პასუხები
ლიტერატურის ტესტის მაქსიმალური ქულაა 70. აბიტურიენტს საგამოცდო საგანი ჩაბარებულად ჩაეთვლება, თუ დააგროვა ამ საგნისათვის განსაზღვული მაქსიმალური ქულის 25%-ზე (17.50 ქულაზე) მეტი.
ლიტერატურის ტესტი და შეფასების სქემა
დღეს, 10 აგვისტოს შეფასებისა და გამოცდების ეროვნული ცენტრის ვებგვერდზე: www.naec.ge გამოქვეყნდება დეტალური ინფორმაცია სააპელაციო განაცხადების მიღების ვადებთან და წესებთან დაკავშირებით.